Ing. Mira Vlach - projektové řízení, informatika a marketing

Ing. Mira Vlach > Aktuality > OpenProj jako bezplatná alternativa programu MS Project

OpenProj jako bezplatná alternativa programu MS Project

25. 5. 2008, napsal Ing. Mira Vlach:

Aplikace OpenProj, bezplatná alternativa programu Microsoft Project určeného k řízení projektů, je od nové verze k dispozici i v češtině. Každý tak má k dispozici nenáročný nástroj pro řízení složitějších projektů a jednoduchou evidenci úkolů a harmonogramů.

V programu můžete ve vcelku příjemném a intuitivním rozhraní vytvořit hierarchickou strukturu činností (zváno též WBS), přidělovat tuto práci různým zdrojům a také evidovat posloupnost jednotlivých činností. Ke znázornění sledu a délky trvání činností slouží tzv. Ganttův diagram (viz obrázek níže).

Náhled programu Open Proj určenému k řízení projektů

Výše zmíněný výčet funkcí programu není úplný, ale toto jsou určitě funkce, které už od začátku využijí i začátečníci. Oproti srovnatelnému produktu MS Project je nespornou výhodou OpenProj především to, že je k dispozici zdarma. Jde o aplikaci desktopovou, což znamená, že jej musíte nainstalovat přímo na počítač. Je k dispozici pro všechny běžné operační systémy. Pokud by někomu chyběla možnost online přístupu více uživatelů k projektu, může sáhnout po placené online verzi programu Project-On-Demand, která už víceuživatelský přístup podporuje.

Více informací lze získat na stránkách výrobce, firmy Projity, kde můžete také najít odkaz na stažení programu.

Program OpenProj mohu po vlastním testování doporučit. Přesto pro jistotu připomínám, že jeho použití je na vlastní riziko. Budu velmi rád za jakékoliv ohlasy k tomu, v čem vám program vyhovuje nebo nevyhovuje.


Odběr novinek

Chcete-li být stručně upozorněni na nové články a aktuality, přidejte si RSS kanál tohoto webu do čtečky zpráv nebo přihlaste svou emailovou adresu k odběru novinek přibližně jednou měsíčně:

Vaše emailová adresa:

Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa zůstane zachována v naprosté tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Novinky jsou zasílány formou stručného textového emailu jednou nebo maximálně dvakrát měsíčně. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu uvedeného na konci každého emailu.


2023 © Ing. Mira Vlach – Všechna práva vyhrazenaskolenipm.cz