Ing. Mira Vlach - projektové řízení, informatika a marketing

Ing. Mira Vlach > Aktuality > Projektové řízení ve firmě Seznam.cz

Projektové řízení ve firmě Seznam.cz

6. 5. 2008, napsal Ing. Mira Vlach:

Na internetu je dostupný videozáznam výborné přednášky Petra Přibyla o tom, jakým způsobem se ve firmě Seznam.cz řídí vývojové projekty.

Ačkoliv se vývojářskými projekty většinou příliš nezabývám, zaujala mne hned z několika důvodů:

Přednášku doporučuji všem, kteří se zabývají vývojem větších internetových služeb anebo se hlouběji věnují projektovému řízení.

Můj pohled na metodiku Seznamu

Z mého pohledu představuje metodika Seznamu vhodný způsob jak řídit větší množství projektů, u nichž se nečeká velká míra inovace. Z hlediska řízení projektů jde o klasický přístup, v tomto případě v pěkné nebyrokratické a pružné podobě. Její největší slabinu vnímám v tom, že nevytváří optimální prostředí pro inovativní projekty.

Prohlášení Petra Přibyla v tom smyslu, že je nemožné, aby byl projekt dokončen ještě před stanoveným termínem, vnímám jako důkaz o slabé nefinanční motivaci členů projektu. Plně tak souhlasím s názorem, který vyjádřil Yuhů, že finanční motivace není vše a že vývojáři by měli mít možnost dělat na "svých" projektech. Tím by se také elegantně vyřešil problém jak plně vytížit zaměstnance, když zrovna s další prací čekají na konec předcházející aktivity.


Odběr novinek

Chcete-li být stručně upozorněni na nové články a aktuality, přidejte si RSS kanál tohoto webu do čtečky zpráv nebo přihlaste svou emailovou adresu k odběru novinek přibližně jednou měsíčně:

Vaše emailová adresa:

Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa zůstane zachována v naprosté tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Novinky jsou zasílány formou stručného textového emailu jednou nebo maximálně dvakrát měsíčně. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu uvedeného na konci každého emailu.


2024 © Ing. Mira Vlach – Všechna práva vyhrazenaskolenipm.cz