Ing. Mira Vlach - projektové řízení, informatika a marketing

Ing. Mira Vlach > Články > 2. stránka výpisu

Články

Stránka: « zpět 1 2 3 4 dále »
Zobrazuji č. 1120 z celkem 37 dokumentů v sekci Články:

Pracujte na těch nejpodstatnějších věcech a cílech (1. zákon řízení projektů)

26. 3. 2012 — Okamžik, kdy se rozhodnete pro realizaci konkrétního projektu, je magický a předurčující. Existuje rčení „řekni mi co čteš a já ti řeknu, jaký jsi“. Pojďme se inspirovat tímto rčením a prohlásit: „Řekni mi, jaké projekty sis vybral k realizaci, a já ti řeknu, kde bys mohl být za několik let“.

5 zákonů řízení projektů – porušujete je?

9. 1. 2012 — Existuje jen pár pravidel, které lze vztáhnout na jakýkoliv projekt. Těch několik, které existují, by měla dodržovat každá firma, která chce být úspěšná. I přesto se často nedodržují, což má nepříznivý dopad na úspěšnost projektů.

Rychle, levně, kvalitně

14. 7. 2011 — Jde vám v projektu především o peníze, čas nebo kvalitu? Zadavatel projektu bude rozhodně trvat na tom, že všechny tři aspekty projektu musí být naplněny. Ale někdy si musíte vybrat a dát něčemu přednost – kulatý čtverec prostě mít nemůžete. Styl řízení auta umožňuje dobré srovnání se styly řízení projektu a může vás přivést k zamyšlení, jak vaše priority ovlivňují projekty, které řídíte. A jak moc jste s těmito omezeními pevně svázáni?

Děláte těchto 5 chyb v projektovém řízení?

4. 3. 2011 — Pokud se zabýváte řízením projektů, pak jste už pravděpodobně narazili na projekt, který neběžel jak má. Lámali jste si hlavu s tím, proč k tomu došlo? V následujícím článku se s Vámi podělím o 5 častých chyb, na které jsem narazil při své praxi.

Proč plánovat projekty aneb jízda s navigací

24. 9. 2010 — Přehled důvodů proč se vyplatí plánovat projekty, ilustrovaných na jednoduchém přirovnání k jízdě autem s GPS navigací.

Neúspěchy a problémy v projektech

24. 7. 2010 — Neúspěšné a problémové projekty poskytují mnoho možností pro ponaučení, ale informace o nich se hůře shánějí, protože svými neúspěchy se nikdo moc nechlubí.

Tibor Kovalský: Projektovým manažerem na volné noze doma i v zahraničí

22. 12. 2009 — Rozhovor s Tiborem Kovalským, který také pracuje jako projektový manažer na volné noze. Povídání o práci nezávislého profesionála, řízení projektů a o zkušenostech s projekty v zahraničí.

Plánování projektů podle metody GTD

24. 11. 2009 — Kniha Mít vše hotovo popisuje nekomplikovaný přístup k plánování projektů, který bude laikům bližší než metody popsané v knihách o projektovém řízení. Je však vhodné doplnit jej o některé aspekty nejlepší praxe projektových manažerů.

Státní svátky v projektech

16. 7. 2009 — Referenční přehled státních svátků a dalších dnů pracovního klidu usnadňuje plánování projektu. Praktické tipy vám pomohou s výběrem vhodného termínu vámi pořádané akce.

Ohlédnutí za konferencí Projektový management 2009 ve Zlíně

25. 5. 2009 — Výběr toho nejzajímavějšího pro praktické řízení projektů z konference o projektovém řízení ve Zlíně, která letos proběhla na téma jistota vs. riziko.

Odběr novinek

Chcete-li být stručně upozorněni na nové články a aktuality, přidejte si RSS kanál tohoto webu do čtečky zpráv nebo přihlaste svou emailovou adresu k odběru novinek přibližně jednou měsíčně:

Vaše emailová adresa:

Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa zůstane zachována v naprosté tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Novinky jsou zasílány formou stručného textového emailu jednou nebo maximálně dvakrát měsíčně. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu uvedeného na konci každého emailu.


2017 © Ing. Mira Vlach – Všechna práva vyhrazenaskolenipm.cz