Ing. Mira Vlach - projektové řízení, informatika a marketing

Ing. Mira Vlach > Články > 2. stránka výpisu

Články

Stránka: « zpět 1 2 3 4 5 dále »
Zobrazuji č. 1120 z celkem 41 dokumentů v sekci Články:

Méně je někdy více (5. zákon řízení projektů)

27. 11. 2012 — Méně je někdy více. Je snadné mít velké oči, ale dejte si pozor, abyste ukousli takové sousto, jaké dokážete sníst. Pokud hrozí, že se rozmáchnete až moc, rozvrhněte si projekt tak, abyste včas rozhodli, kdy jej ukončit a aby z něj i tak byly pokud možno nějaké využitelné výstupy.

Svěřte projekt schopným lidem (4. zákon řízení projektů)

17. 10. 2012 — Neviditelný strop kvality výsledku je z velké části předurčen nejschopnějším členem projektového týmu a je velmi obtížné dosáhnout výrazně lepšího výsledku. Zázraky proto nečekejte. Zatímco tým překoná očekávání jen výjimečně, výkon pod hranicí schopností je mnohem pravděpodobnější a častější.

Jasně rozdělte role a odpovědnost (3. zákon řízení projektů)

22. 8. 2012 — Bez rozdělení rolí a odpovědnosti nejspíše vaše loď s názvem Projekt daleko nedopluje. S tímto uvědoměním nemusíte řešit falešné dilema, jestli své projekty stavět více na kolektivním nadšení nebo na důkladném rozdělení odpovědnosti. Nejrychleji poplujete, když využijete obojí.

Pracujte efektivně (2. zákon řízení projektů)

6. 6. 2012 — Večerníčková dvojice Pat a Mat se vždycky hodně nadře, ale efektivně se jim daří jenom pobavit publikum, rozhodně ne realizovat cíle jejich kutilských miniprojektů. Podobně neefektivně se dají řídit i jiné projekty, akorát se tomu zaměstnanci nemůžou tak otevřeně smát, aby nedostali padáka. Rozdíly v efektivitě různých projektových týmů jsou prostě obrovské.

Pracujte na těch nejpodstatnějších věcech a cílech (1. zákon řízení projektů)

26. 3. 2012 — Okamžik, kdy se rozhodnete pro realizaci konkrétního projektu, je magický a předurčující. Existuje rčení „řekni mi co čteš a já ti řeknu, jaký jsi“. Pojďme se inspirovat tímto rčením a prohlásit: „Řekni mi, jaké projekty sis vybral k realizaci, a já ti řeknu, kde bys mohl být za několik let“.

5 zákonů řízení projektů – porušujete je?

9. 1. 2012 — Existuje jen pár pravidel, které lze vztáhnout na jakýkoliv projekt. Těch několik, které existují, by měla dodržovat každá firma, která chce být úspěšná. I přesto se často nedodržují, což má nepříznivý dopad na úspěšnost projektů.

Rychle, levně, kvalitně

14. 7. 2011 — Jde vám v projektu především o peníze, čas nebo kvalitu? Zadavatel projektu bude rozhodně trvat na tom, že všechny tři aspekty projektu musí být naplněny. Ale někdy si musíte vybrat a dát něčemu přednost – kulatý čtverec prostě mít nemůžete. Styl řízení auta umožňuje dobré srovnání se styly řízení projektu a může vás přivést k zamyšlení, jak vaše priority ovlivňují projekty, které řídíte. A jak moc jste s těmito omezeními pevně svázáni?

Děláte těchto 5 chyb v projektovém řízení?

4. 3. 2011 — Pokud se zabýváte řízením projektů, pak jste už pravděpodobně narazili na projekt, který neběžel jak má. Lámali jste si hlavu s tím, proč k tomu došlo? V následujícím článku se s Vámi podělím o 5 častých chyb, na které jsem narazil při své praxi.

Proč plánovat projekty aneb jízda s navigací

24. 9. 2010 — Přehled důvodů proč se vyplatí plánovat projekty, ilustrovaných na jednoduchém přirovnání k jízdě autem s GPS navigací.

Neúspěchy a problémy v projektech

24. 7. 2010 — Neúspěšné a problémové projekty poskytují mnoho možností pro ponaučení, ale informace o nich se hůře shánějí, protože svými neúspěchy se nikdo moc nechlubí.

Odběr novinek

Chcete-li být stručně upozorněni na nové články a aktuality, přidejte si RSS kanál tohoto webu do čtečky zpráv nebo přihlaste svou emailovou adresu k odběru novinek přibližně jednou měsíčně:

Vaše emailová adresa:

Ochrana soukromí: Vaše emailová adresa zůstane zachována v naprosté tajnosti a nebude nikdy nikomu poskytnuta. Novinky jsou zasílány formou stručného textového emailu jednou nebo maximálně dvakrát měsíčně. Odběr můžete kdykoli ukončit pomocí odkazu uvedeného na konci každého emailu.


2023 © Ing. Mira Vlach – Všechna práva vyhrazenaskolenipm.cz